16 lipca 2019. imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Zespół Szkół Samorządowych w Ciepłowodach
tel. +48 74 810-34-44
zss@onet.pl

INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA UCZNIÓW KLAS I- III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach uzyskała środki unijne w wysokości 34 904 złotych na realizację projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I- III szkoły podstawowej”. Projekt będzie realizowany przez 18 miesięcy (II semestr obecnego roku szkolnego i cały rok szkolny 2011/12). Jego koordynatorem na terenie placówki będzie nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Hanna Kurczyńska, która nadzorowała merytoryczne prace nad opracowaniem wniosku aplikacyjnego.

Celem projektu jest zapewnienie każdemu dziecku realizującemu I etap edukacyjny w gminie Ciepłowody, czyli z klas I- III, oferty edukacyjno-wychowawczo- profilaktycznej zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami.

Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach dla uczniów klas I – III wzbogaci się o 60 godzin zajęć gimnastyki korekcyjnej, 60 godzin zajęć terapii logopedycznej, 60 godzin zajęć dla dzieci uzdolnionych matematycznie, 60 godzin zajęć socjo- i psychoterapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi oraz 70 godzin zajęć dla dzieci z trudnościami w opanowaniu umiejętności szkolnych, takich jak czytanie, pisanie, liczenie .

Pozyskane środki przeznaczone będą również na doposażenie szkolnego gabinetu terapii pedagogicznej, logopedycznej, psychologicznej i zakup pomocy do zajęć gimnastyki korekcyjnej. Planowany jest zakup: zestawów komputerowych wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, odtwarzacza CD, pomocy dydaktycznych dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz pakietów edukacyjnych w formie zeszytów ćwiczeń.

<<   Lipiec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo