16 lipca 2019. imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
tel. +48 74 810-34-44
zss@onet.pl

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZADOWYCH W CIEPŁOWODACH ZDOBYŁ TYTUŁ „BEZPIECZNEJ SZKOŁY”

ORAZ CZŁONKOSTWO OGÓLNOPOLSKIEGO KLUBU BEZPIECZNEJ SZKOŁY

Nasza szkoła w okresie od 01.10.2011r do   31. 03.2012r.  wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” , dotyczące zagadnień nt.

·         Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel;

·         Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna;

·         Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne;

·         „Chłopcy-dziewczęta” – język, kultura osobista etc. Czy uczniowie klną i dlaczego …

·         Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed tym bronić?

·         Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciśnięciem do „paczki”

·         Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność

·         Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”, gdzie szukać pomocy?

·         Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia ….

Podczas realizacji w/w zadań pomagali nam funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Ząbkowic Śl. i Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku oraz Pogotowie Ratunkowe  z Ząbkowic Śl.  Nasi uczniowie między innymi przygotowali paczki od Świętego Mikołaja dla dzieci z Domu Dziecka w Bardzie w ramach akcji „ I Ty możesz zostać  Św. Mikołajem”. Odbyły się pogadanki i prelekcje oraz pokaz pracy psa tropiącego narkotyki.

Poprzez udział w konkursie uczniowie zdobyli cenną wiedzę, wzbogaconą o nowe informacje i doświadczenia.

Efektem przeprowadzonych działań jest otrzymanie  certyfikatu  „ Bezpieczny Uczeń – Bezpieczna Szkoła”.

<<   Lipiec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo