16 lipca 2019. imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
zss@onet.pl

OLIMPIADA MATEMATYCZNA

I Powiatowa Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

8 maja 2013 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odbył się finał „I Powiatowej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów o nagrodę główną prezesa BS w Ząbkowicach Śl.” Olimpiadę zorganizowało Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ciepłowodach we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Ząbkowicach Śl. oraz Starostwem Powiatowym. Nagrodą główną był notebook ufundowany przez Prezesa Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śl.

Olimpiada  składała się z dwóch etapów. W pierwszym  z nich  wyłoniono trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły. W drugim uczniowie, w czasie 90 minut rozwiązywali zadania otwarte. O wygranej decydowały zdobyte punkty za rozwiązane zadania. W olimpiadzie uczestniczyło 27 uczniów z  9-ciu gimnazjów powiatu ząbkowickiego.   Olimpiada sprawdzała umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w zadaniach praktycznych.

Po uroczystym rozpoczęciu i przywitaniu uczestników przez  Dyrektor ZSS w Ciepłowodach Beatę Lis, głos zabrali goście honorowi: Prezes Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śl. Józefa Warechowicz, Starosta Powiatu Ząbkowickiego Roman Festrer i Wójt Gminy Ciepłowody Jan Bajtek. Wszystkim piszącym dopingował także obecny przewodniczący Rady Gminy Ciepłowody Władysław  Gluza. O godz. 9.15 uczniowie rozpoczęli część pisemną, rozwiązywanie zadań. Po zakończeniu zmagań na uczestników czekał poczęstunek oraz wiele atrakcji przygotowanych przez p. Wojciecha Fajkowskiego – opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów Gimnazjum ZSS w Ciepłowodach. Komisję konkursową, w skład której weszli wszyscy opiekunowie przybyli z uczniami,  czekała niełatwa praca – sprawdzanie zadań.

W końcu nastąpił długo oczekiwany moment – ogłoszenie wyników.

Najlepsza okazała się uczennica Gimnazjum Publicznego w Ziębicach Patrycja Nowosiad i stała się właścicielką nagrody głównej.  II miejsce zajął uczeń  Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Sl. – Karol Kulawiec, III miejsce wywalczył Przemysław Wiśniewski z Publicznego Gimnazjum  nr 1 w Ząbkowicach Śl.

Nagrodami za  II i III miejsce były tablety ufundowane przez panią  Józefę Warechowich - prezes BS w Ząbkowicach Śl. oraz pana Starostę Powiatu Ząbkowickiego - Romana Festera.

Opiekunami uczniów byli: p. Aurelia Przybył (Ziębice), p. Edyta Tyrcz (Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śl.), p. Zdzisława Niczyj (Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śl.)

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki w postaci pendrive'a. Opiekunowie oraz goście obdarowani zostali pamiątkowymi proporczykami.

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Elżbieta Opyc

nauczycielka matematyki